Chopok 2024 m

Na vrchol Chopku sa aj v lete pohodlne vyveziete modernou kabínkovou lanovkou. Na vrchole sa nachádza nova panoramatická reštaurácia rotunda alebo klasická turistická ubytovňa Kamenná chata.

Z vrcholu Chopku je možné podniknúť panoramatické výlety rozličnej náročnosti po hrebeni Nízkych Tatier. Najobľúbenejším je výstup na najvyššiu horu Nízkych Tatier – Ďumbier 2045 m. Trasa vedie od Kamennej chaty po červenej značke smerom na východ.

Výlet vám zaberie cca 4 h. O aktuálnej prevádzke lanoviek vás radi informujeme na recepcii alebo v infocentre priamo v Jasnej.

Siná 1560 m

Náročný strmý výstup na dominantu Demänovskej doliny sa začína asi 100 m za známou Demänovskou jaskyňou slobody smerom do Jasnej.

Trasa vedie po žltej značke, najskôr dolinou, neskôr strmým lesom až do sedla Sinej. Odťiaľ je nutné pokračovať po trávnatom hrebeni až na vrchol. Túra je vhodná na letnú turistiku a zaberie vám asi 4-5 h.

Ostredok 1167 m

Nenáročná turistika pre všetkých.

Od Demänovskej jaskyne slobody pokračujte smerom do Jasnej po žltej značke. Asi po 1,5 h sa dostanete k symbolickému cintorínu a vysokej drevenej rozhľadni, ktorej sa potešia najmä deti.

Spiatočná trasa vedie po tej istej značke alebo môžete pokračovať do Jasnej (asi 20 min) a vrátiť sa k nám autobusom.

Sedlo Poľany 1837m

Stredne náročná turistika, ktorú je možné absolvovať od Jaskyne slobody, ale aj priamo z Jasnej.

Príjemným zážitkom na začiatku výletu je prechádzka popri Vrbickom plese. Ďalej pokračujete po žltej značke na “Tri vody” a odtiaľ strmým serpentínovým chodníkom až do sedla.

Výstup trvá asi 2,5 h. Zo Sedla Poľany môžete pokračovať na Chopok (asi 2h cesty po magistrále a červenej značke) a smerom dole sa odviezť lanovkou. Peší návrat zo sedla Poľany po tej istej trase trvá 2 h.

Prechádzka popri riečke Demänovka

Priamo od RiverSide sa môžete poprechádzať po lesnom chodníku, ktorý je zároveň aj cyklotrasou a vedie až k Demänovskej jaskyni Slobody a na Lúčky.

Trasa nie je značená, ale chodník vedie stale popri Demänovke. Cesta k jaskyni Slobody trvá asi 40 min.

Vrbické pleso

Túžite po tichej prechádzke v objatí pravej tatranskej prírody? Objavte Vrbické pleso.

Toto prírodné jazero je najväčším svojho druhu v Nízkych Tatrách. Nachádza sa vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Zaberá plochu 0,69 ha, má maximálnu hĺbku 8 m, dĺžku 115 m a šírku 62 m.

Východiskovým bodom je parkovisko pri hoteli Grand. Trasa vedie po žltej značke na pravej strane cesty a nenáročnom lesnom teréne. Prechádzka je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Výlet okolo jazera trvá približne 20 min.

Praktické informácie

Pred každým výletom sa informujte o aktuálnom počasí, resp. vývoji lavínovej situácie. Počítajte s náhlymi zmenami počasia a vezmite si zo sebou náhradné oblečenie a pršiplášť. Pred odchodom na túru informujte personál na recepcii o vašom turistickom cieli. Majte vždy nabitý mobilný telefón. Podrobné informácie o podmienkach a počasí vám radi poskytnú pracovníci horskej služby telefonicky (+421(0)527877711) alebo mailom hzs@hzs.sk . Pre každý prípad si do mobilného telefónu uložte číslo tiesňového volania 18300.

rafting

Rafting na Liptove

Pokiaľ máte radi dobrodružnú dovolenku plnú adrenalínových zážitkov, určite nevynechajte rafting v areáli vodných športov v Liptovskom Mikuláši.

Adrenalín centrum Liptovský Mikuláš vám ponúka raftovanie pre dospelých, ale aj deti na 350 m dlhej dráhe, ktorú je možné splavovať aj v lete, keď má väčšina riek nedostatok vody.

Raftovanie je možné od 1.4 do 15.11 a raftovacie centrum je otvorené od 10 do 18h. Cena za osobu je 25 Eur. V prípade väčšej skupiny je potrebné sa nahlásiť vopred. Bližšie informácie vám radi poskytnú priamo v Adrenalínovom centre

Liptovská mara

Liptovská mara

Množstvo letných atrakcií ponúka aj vodná nádrž Liptovská mara.

Len 15 minút jazdy autom od RiverSide nájdete upravené pláže a atrakcie pre celú rodinu. Chcete prekvapiť svoju polovičku letnou romantikou? Darujte jej romantickú plavbu na 12 miestnej lodi po Liptovskej mare. Na palube budete len vy a kapitán. Viac informácií.

Priamo v Liptovskom Trnovci nájdete Mara Fun centrum, ktoré ponúka množstvo atrakcií ako jazdu motorovým člnom, či vodným skútrom, parasailing, ale aj výlety na kajakoch. V centre nájdete aj požičovňu vodných bicyklov, kajakov, lodiek pre deti a mnohé iné.

Heliport Liptov

Heliport Liptov

Pozrite sa na svet z vtáčej perspektívy a vychutnajte si krásy Liptova z paluby trojmiestneho vrtuľníka.

Objavte skutočné perly Liptova. Vrtuľník Robinson R44 Raven lieta rýchlosťou 180 km/h, takže v priebehu krátkej doby môžete vidieť množstvo skrytých zákutí Liptova. Na vyhliadkový let je potrebné sa objednať telefonicky alebo online

Cena za jeden let pre tri osoby závisí od dĺžky letu. Za 10 min let zaplatíte 100 Eur/3 osoby.