Lyžovačka v Jasnej

Najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku každoročne láka množstvo milovníkov lyžovania. Či ste začiatočník, alebo profi lyžiar v Jasnej si určite vyberiete. Stredisko Jasná Nízke Tatry vám ponúka 46 km upravených zjazdoviek rôznej obtiažnosti, určených pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale aj zdatných lyžiarov.

Jasná sa môže popýšiť moderným zasnežovacím systémom, ktorý garantuje snehovú pokrývku minimalne 5 mesiacov v roku na 27 km úseku. Na vrchol Chopku vás pohodlne vyvezie nová kabínková lanovka a priamo na vrchole si môžete užívať výhľad z novej panoramatickej reštaurácie Rotunda, prípadne navštíviť známu Kamennú chatu pod Chopkom.

Praktické informácie

Stredisko Jasná Nízke Tatry sa nachádza 4,5 km od RiverSide. Lístky si môžete zakúpiť online na www.gopass.sk . Výhodnejšie ceny získate s použitím Liptov Region Card, ktorú vám radi poskytneme.

Bežkovanie

Užite si zasneženú zimnú idylku priamo v Jasnej. Pre milovníkov bežkovania sú k dispozícii dve bežkárske trasy.

Prvá sa nachádza na Lúčkach a má skôr rekreačný charakter. Druhú pretekársku nájdete na Troch vodách. Kompletnú bežkársku výstroj si môžete požičať v požičovni Tatry Motion

Sánkovanie

Na zjazdovke Biela púť je pre vás k dispozícii večerné sánkovanie.

Vráťte sa do detstva a zažite nezabudnuteľné zážitky. Sánky si môžete požičať priamo v požičovni na Bielej púti alebo v požičovni Tatry Motion. Zjazdovka je počas večerného lyžovania osvetlená. Pre sánkérov je samozrejme k dispozícii sedačková lanovka.

Korčuľovanie

Pozývame vas na klzisko Biela púť s rozmermi 25 x 16 m. Klzisko je večer osvetlené s možnosťou zapožičania alebo nabrúsenia korčúľ.

Vstup na klzisko je voľný, ale jeho prevádzka závisí od aktuálnych poveternostných podmienok. Bližšie informácie sa dozviete na Infocentre v stredisku Jasná alebo v požičovniach Tatry Motion.

Skialpinizmus

Skialpinizmus je moderný a dynamický, zimný šport, ktorý si získava čoraz viacej fanúšikov.

Vyhnite sa hluku lanoviek a vystúpajte na lyžiach pomocou špeciálnych mohérových pásov (predtým vyrábaných z kože tuleňov) až na vrcholky zabudnutých hôr. Užite si pravý freeride zjazd a zabudnite na každodenné starosti. V okolí Jasnej nájdete najväčší oficiálny skialpinistický a freeride areál na Slovensku.

Praktické informácie

Pred každým výletom sa informujte o aktuálnom počasí, resp. vývoji lavínovej situácie. Počítajte s náhlymi zmenami počasia a vezmite si zo sebou náhradné oblečenie a ochranu proti vetru. Pred odchodom na túru informujte personál na recepcii o vašom turistickom cieli. Majte vždy nabitý mobilný telefón. Podrobné informácie o podmienkach a počasí vám radi poskytnú pracovníci horskej služby telefonicky (+421(0)527877711) alebo mailom hzs@hzs.sk. Pre každý prípad si do mobilného telefónu uložte číslo tiesňového volania 18300. Podrobné informácie o freeride a skialpinizme v jasnej nájdete v novom freeride manuále.