Demänovská jaskyňa slobody

Vstúpte do tajuplného podzemia a nechajte sa očariť krásami Demänovských jaskýň.

Navštívte Demänovskú jaskyňu slobody, ktorá vyniká množstvom a pestrosťou kvapľových útvarov . Demänovské jaskyne tvoria najdlhší jaskynný systém na Slovensku a už dlhé roky právom patria medzi najnavštevovanejšie.

Praktické informácie:

Demänovská jaskyňa slobody – jaskyňa sa nachádza 2 km od RiverSide smerom k lyžiarskemu stredisku Jasná. K vstupu do jaskyne je potrebné od parkoviska prekonať 400 m dlhý náučný chodník s prevýšením 67 m. Výstup k jaskyni trvá asi 15 min. Prehliadková trasa má dĺžku 1800 m.

Demänovská ľadová jaskyňa

Demänovská ľadová jaskyňa

Vstúpte do tajuplného podzemia a nechajte sa očariť krásami Demänovských jaskýň.

Navštívte Demänovskú ľadovú jaskyňu a objavte skutočné ľadové poklady podzemia. Demänovské jaskyne tvoria najdlhší jaskynný systém na Slovensku a už dlhé roky právom patria medzi najnavštevovanejšie.

Praktické informácie:

Demänovská ľadová jaskyňa – túto jaskyňu nájdete len 100 m od RiverSide. Priamo k vstupu do jaskyne sa dostanete po 600 m dlhom náučnom chodníku s dvoma odpočívadlami. Chodník vedie poza apartmánové domy RiverSide, má prevýšenie 90 m. Samotný výstup vám nezaberie viac ako 25 minút.

Stanišovská jaskyňa

Stanišovská jaskyňa

Ak vás láka dobrodružstvo navštívte turisticky sprístupnenú Stanišovskú jaskyňu.

Jaskyňu nájdete v ústí Jánskej doliny, 20 km od RiverSide. Jaskyňa má vlastné parkovisko a v lete je hojne navštevovaná turistami – je totiž skutočnou atrakciou Liptova.

Vnútri jaskyne nájdete staré šamanské miesto “obo” a množstvo mystických postáv. Prístup k jaskyni vedie strmým lesom a serpentínovým chodníkom (asi 10 min od parkoviska).

Do jaskyne vstúpite kompletne vystrojení prilbami a svetlami. Prehliadková trasa trvá asi 50 min a má dĺžku 400 m. Stanišovská jaskyňa je známa svojím priateľským prístupom k deťom, ako aj organizáciou zaujímavých aktivít pre celú rodinu.

Medvedia štôlňa

Medvedia štôlňa

Medvedia štôlňa je jediné turisticky sprístupnené staré banské dielo na území Liptova.

Vdýchnite atmosféru baníctva a za svetla pôvodných olejových kahancov. Štôlňa sa nachádza len 200 m od plateného parkoviska v Žiarkej doline – asi 22 km od RiverSide.

Výlet je turisticky nenáročný a vhodný aj pre rodiny s deťmi. Práve pre najmenších turistov je v štôlni prichystaných množstvo zaujímavých atrakcií, ktoré sa oplatí vidieť. Aktuálne informácie o tejto atrakcii nájdete na http://www.stolna.sk/